Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Konieczna wymiana oleju
View Single Post
Stary 18-06-2019, 12:17   #21
Rafał Courier
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-06-2019
Skąd: Gliwice
Model: Courier
Silnik: 1.5 dci 100 KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Witam, posiadam Transita Couriera 1.5 dci 100KM. Po 7000 km pierwszy komunikat o konieczności wymiany oleju. Diagnoza: za często Pan gasi. W tej chwili (06.201Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam 17000 i regularnie co 4000 wymieniam olej. Jeden raz przy 11000 olej wymieniono mi bezpłatnie. Wytłumaczono mi że "system" pozwolił na bezpłatną wymianę oleju ponieważ filtr dpf był w znacznym stopniu zanieczyszczony. Dodatkowo przeprowadzili czyszczenie dpf. Przy 15000 już nie miałem tego szczęścia kazano mi za olej zapłacić.
Odwiedziłem dwa inne serwisy w jednym obiecali przyjrzeć się sprawie, w drugim Pan z doradca z serwisu powiedział "czego Pan od nas oczekuje my nie wiemy jak Pan jeździ te auta powinny robić dłuższe dystanse".
Zarówno przy 7000 jak i przy 11000 twierdzili że zaktualizowali oprogramowanie.
Przy każdej z wymian oleju Dostałem informację że samochód zgłasza zbyt dużą liczbę przerywania cyklów wypalania DPF.
Doszło do tego że prowadzę rejestr wypalania na razie od 15000 (mam 17000) dpf wypala się regularnie co ok 200 km. Wydaje mi się że nie przerwałem żadnego cyklu, a już mam spory nadstan oleju.
Dostałem również informację z serwisu że jeśli nie wyświetli się kontrolka wymiany oleju to nawet z dużym nadstanem oleju nie mam po co do serwisu przejeżdżać.
Postaram się na bieżąco zdawać relacje z dalszych przygód z moim Fordem.
Popieram Piotra z jego pomysłem zebrania się w grupę.
Pozdrawiam
Rafał Courier jest offline   Odpowiedź z Cytatem