View Single Post
Stary 16-10-2019, 12:02   #22
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju

To jest moja odpowiedź z innego tematu dotycząca Kugi
"Co do częstego wypalania wiem że mamy inne silniki i różne warunki jazdy ale może spróbuj mi to pomogło zacznę od początku. A więc
U mnie jeszcze pół roku temu dopalanie odbywało się co 500/600km z czasem zaczęło spadać, czujnik różnicy ciśnienia na biegu jałowym odkąd zaczęłam sprawdzać nigdy nie pokazywał 0 nawet gdzieś o tym pisałem. Wdałem się kiedyś w dyskusję na temat wypalania DPF i jeden gość zabił mnie odpowiedzią. Ja mu pisałem że gdy zapala mi się kontrolka wrzucam 6 i jadę powyżej 2000 obrotów . A on mi na to że ten silnik najlepiej dopala na 4-ce przy 2000 obrotow. Bo jak twierdzi Na 6-ce ma za duże obciążenie i zadymienie ( ile w tym prawdy ???) Ale mówię sprawdzę, odwożąc syna na studia w drodze powrotnej bach zapaliła się kontrolka więc zwalniam redukcja do czwórki mówię do zjazdu jeszcze 20 kilometrów więc jadę 2000 obrotów nie więcej ( wstyd jak byk jakby był rower na autostradzie to by mnie wyprzedzil ) ale uparcie jadę przejechałem mój zjazd następny ( myślę coś nie tak ale jadę dalej) mijają trzeci zjazd bach kontrolka gaśnie i w momencie gdy zgasła szarpało samochodem jakbym na nitro przełączył dopalanie trwało w sumie 47 kilometrów. Gdy dojechałem do domu zatrzymałem samochód patrzę na forscan a tu niespodzianka czujnik różnicy ciśnienia pokazuje 0. Od tej miałem dopiero dwa razy wypalanie ale po przejechaniu powyżej 500 Kilometrów. Też wypalam na 4-ce ale trwa to góra 10 minut.
Szczerze mówiąc nie wiem czy powodem tak długiego wypalania był jakiś błąd czy gość miał rację. U mnie to zadziałało dla wszystkich którzy posiadają silnik DW10 i nie mają na czujniki 0 , spróbujcie"
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem