Temat: [EcoSport 2017- ] Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
View Single Post
Stary 16-05-2018, 07:26   #136
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Po 2.5 miesiacach oczekiwania (automat wiec trzeba było troche poczekac) w sobote odebralismy z zona Ecosporta - ponizej opisze swoje pierwsze wrazenia.

Wyglad - jaki jest kazdy widzi - sylwetka boczna mi sie nie podobała (w przeciwienstwie do opinii zony), ale troche mnie zaskoczyla na "+" , bo wybralismy wersje ST w kolorze biala perla z czarnym dachem i przez to ze w wersji ST jest duzy spojler auto zaczeło wygladac, a bialy kolor optycznie jeszcze je powieksza (jak znajde chwile czasu to zrobie zdjecia). W srodku samochod podobal mi się od początku czarna skora i alcantara z czerwonymi przeszyciami, spasowanie na niezłym poziomie, jedynie co mi się nie podoba to wykończenie podsufitki dookoła szyberdachu.
Otwieranie tylnych drzwi na bok – wcale to nie przeszkadza, bo jest otwieranie w dwóch położeniach – już przy pierwszym polozeniu jest dość dobry dostep na bagażnika.

1.0l 125KM z automatem naprawde daje rade - skrzynia zmienia biegi plynnie, kickdown działa szybko i nie wiem czy jest to standard w kazdej skrzyni automatycznej, ale przy lekkim nacisnieciu mocniej gazu (tak do polowy) redukcja jest o jeden bieg, a przy nacisnieciu gazu do konca zrzuca biegi o dwa przełozenia - pisze tu o trybie D. Jesli chodzi o tryb S działa jeszcze lepiej (mocno przeciaga obroty), a przyspieszenie, elastycznosc jest na zadawalajacym poziomie - samochod kupilismy dla zony do miasta wiec nie oczekiwalismy sportowych osiągów, a tu niespodzianka nawet bylem zdziwiony na trasie ze ten maly silniczek z automatem tak dobrze sobie radzi.
Przejechane na razie ok 600 km z czego 200 na trasie - napisalem o kickdown, bo ja jechalem na trasie, troche powyprzedzalem i juz wiem czego mozna sie spodziewac.
Manetek do zmiany biegow przy kierownicy uzylem z dwa razy tylko zeby wyprobowac, ale moim zdaniem przy takim samochodzie sa tylko bajerem.

Jezeli chodzi o spalanie to na trasie przy predkosci 110-120 (droga krajowa) srednie spalanie komp pokazal 7.4, natomiast po miescie (350km) srednie spalanie komp pokazuje 8.4 (jeszcze nie wiem czy komp oszukuje, bo drugi raz jeszcze nie tankowalem).

Minusy jakie do tej pory zauwazylem:
- lewa wycieraczka – nie chowa się do końca w podszybiu- wada projektowa (o tym wiedziałem już na jeździe próbnej)
- jest to samochod na tyle wysoki ze ciężko bedzie sobie nie pobrudzić o progi spodni wysiadając, a wystarczylo zrobić drzwi zachodzące na progi (tak jak ma Edge)
- wykończenie podsufitki dookoła szyberdachu - dobrze ze nie patrzy sie codziennie do gory
- miałem w gratisie jednego swierszcza – na szczecie udało mi się go szybko zlokalizować, skrzypiało polaczenie zamkniecia oparcia tylnej kanapy
- oryginalna mata gumowa do bagażnika pasuje tylko w najniższym polozeniu podłogi bagaznika

Jak cos jeszcze zauwaze z wad to napisze

Ostatnio edytowane przez cadship ; 16-05-2018 o 07:29
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem