Temat: [B-MAX] Modyfikację co można ?
View Single Post
Stary 22-01-2018, 15:28   #32
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

No to teraz na spokojnie napiszę co i jak, bo z komórki ciężko.

Podzielę post na 2 części - Nawigacja i Sync.

1. Nawigacja.
Tor audio dołożony, pani mówi jak powinna po polsku. Co ciekawe kable z kostki wyświetlacza wychodziły, ale gdzieś po drodze ginęły... Odciąłem tyle ile się dało i dolutowałem do wcześniej przygotowanych.
Do zrobienia toru audio nawigacji należy połączyć pin 6 kostki wyświetlacza z pinem 4 dużej kostki radia oraz pin 12 kostki wyświetlacza z pinem 5 dużej kostki radia. Bez tego nawigacja będzie głucha, ale co ciekawe będzie przyciszać radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto sprawdzić, bo może akurat kable są. W C-maxie je miałem i nic nie musiałem dorabiać, tutaj musiałem.

Nawigacja zawsze miała polskie menu i komunikaty od początku jej produkcji, czyli od końca 2010 roku. W B-maxie pojawiła się jakoś w 2013 roku, bo chyba nie było jej od początku produkcji przez kilka miesięcy, przynajmniej nie było w cenniku. Za to widziałem B-maxa z czerwca 2013 z nawigacją.

2. SYNC.
Przez ok 1,5 roku był montowany SYNC 1.0 - tylko sterowanie głosowe i z tymi modułami nie da się nic zrobić. Od połowy marca 2014 zaczęli montować moduły SYNC 1.1 z Applink i te daje się aktualizować, aby mieć sterowanie głosowe po polsku. Widząc rocznik 2013 możemy założyć w ciemno, że masz Sync 1.0, więc nic z tym nie zrobisz aktualizacją.

Aby mieć Sync po polsku:
1. Kupić i wymienić moduł Sync na wersję 1.1 np. taki jak mój: D1BT-14D212-CC (ostatnie 2 litery mogą być inne) - wymiana jest P&P, powinien być za schowkiem w nogach pasażera. Za radiem go nie widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie musi być z B-maxa, może być z każdego innego modelu, kosztuje od 50zł na alle.
Model modułu sprawdzisz na naklejce lub w Ford Etis po zalogowaniu.
2. Następnie ściągasz soft np. ten SYNC 1.1 PL
3. Rozpakowujesz i wgrywasz na czystego pena z fat32.
4. Ustawiasz język polski wyświetlacza radia.
5. Wkładasz pena do USB, włączasz silnik (ja jechałem ekspresówką), wchodzisz do menu Sync i wybierasz opcje aktualizacji. Jest komunikat po angielsku lub niemiecku o aktualizacji.
6. Potwierdzasz i po 20-25 minutach masz synca 1.1 z applink mówiącego po polsku. Jest też komunikat o udanej aktualizacji. Były chyba jakieś restarty.

Dyskusja dotycząca Focusa i C-maxa jest tutaj, ale Sync 1.1 jest taki sam w każdym modelu: https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=272637
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem