View Single Post
Stary 07-06-2009, 21:22   #16
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał tygrysex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja dzis przejzalem wszystkie papiery jakie mam od auta... zakupione i zarejestrowane 16.09.2008 (zamawiany 30.05.200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2.0 TDCI... i bylem swiecie przekonany, ze ma filtr... coprawda przy zamawianiu nikt mnie nie pytal... ja tez nie prosilem (mozna rzec z braku doinformowania) o DPF...
Wiec zadzwonilem dzis do ASO i po numerze nadwozia Pan stwierdzil, ze moje auto na 300% takowego filtra nie posiada, co bardzo poprailo mi samopoczucie w dniu dzisiejszym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moim zdaniem dodatkowy problem na ktory trzeba uwazac...
Auto nie czesto widuje dalekie trasy, wiec brak tego filtra bedzie mi na reke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Takze jedyna chyba droga, aby stwierdzic czy auto posiada filtr DPF, to sprawdzenie po numerze nadwozia... no chyba, ze te z DPF maja jakas dopiske w papierach...
Tygrysex,

Wiekszość Maksiów 2.0 TDCi sprzedawanych przez polskich dilerów jest bez DPF. Na rynku niemieckim - praktycznie wszystkie Maxie TDCi mają DPF. Producent (Ford) wyposaża samochody w tego typu "wynalazki" jeśli jest do tego zmuszony przez prawo lub przepisy podatkowe... U nas, ani prawo ani przepisy podatkowe nie preferują klientów decydujących się na zakup samochodów (diesli) z DPF.

Sprawdzenie wg. VIN to najlepszy sposób, można to zrobić u każdego dilera... a pilnowanie "wypalania" filtra to jeszcze jeden kłopot, o którym większość użytkowników nie musi pamiętać... samochód służy do jazdy !

Pozdro,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem