View Single Post
Stary 04-02-2018, 23:07   #8
plum99
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-04-2011
Model: Focus III kombi, Fusion
Silnik: 1.5 EB, 1.4
Rocznik: 2016, 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kapie olej - co sprawdzić ?

Cytat:
Napisał chatynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłóż pod silnik karton na noc czy ile trzeba nocy i będziesz wiedział o kapaniu oleju wszystko. Dobrze wcześnie przetrzeć szmatochą zwilżoną benzyną ekstrakcyjną spód napędu i skrzyni.
Na forum nikt nie jest w stanie pomóc.
Pamiętaj jednak by podać ciąg dalszy Twojego kłopotu, bo być może ułatwi, to życie innym.))
Wszak po to jest FORUM!))
Trochę czasu minęło, ale kapanie jakby ustało, aczkolwiek mój Fusion zaczął troche jeździć i nic pod silnikiem nie widziałem. Więc uznałem, że przez to że dlugo stał coś tam skapnęło i tyle. Oleju w każdym razie nie ubywało.

Ale ostatnio zapaliła się kontrolka silnika, silnik zaczął jakoś tak jakby "dygotać", więc do mechanika i diagnoza - > cewka zapłonowa do wymiany.
A przy okazji okazało się że uszczelka pod pokrywą cylindrów była w fatalnym stanie i stamtąd miałem lekkie wycieki, które zapewne objawiały się tym, że pod silnikiem coś tam mi kapnęło, zwłaszcza wtedy jak samochóf dość długo sobie stał w garażu.
plum99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem