Temat: [S-MAX 2006-2015] Jaki rozrzad 2.0 tdci
View Single Post
Stary 12-01-2020, 16:25   #22
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Jaki rozrzad 2.0 tdci

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tak robię. Tak mnie nauczono w warsztacie w którym miałem praktyki i w którym krótko pracowałem po ukończeniu szkoły.
Pozatym kontrol rozrządu jest przeprowadzana ( czy też powinna) w ASO zgodnie z kartą czynności obslugowych pojazdu.
Zresztą jak robię komuś rozrząd to sprawdzam po około 1 km czy wszystko jest ok.
Tak to wygląda zgodnie ze sztuką
Przy wymianie jak najbardziej się zgodzę że się kontroluje to jest norma, ale w tym przypadku nie ma mowy o żadnym zużyciu.
Nie odbierz mnie ze się czepiam ale w wielu autach zdjęcie osłony górnej rozrządu jest naprawdę utrudnione i szczerze wątpię żeby któryś mechanik to robił, nie mówię że każdy ma takie podejście. Jeśli miałbym stawiać to raczej w ASO częstotliwość takich prac będzie najmniejsza
Nie wspominając o dolnej obudowie do której często trzeba zdjąć pasek osprzętu i koło pasowe z wału korobwgo w to nie uwierzę że ktoś robi nie mając w planie wymianę rozrządu, co najwyżej poparzy na górę paska, sprawdzi jak on wygląda i tyle, napinacz i pompa wody pozostaje. A już był temat że pompy wody nie wytrzymują takich przebiegów deklarowanych, a jak się napinacz rozleci tak samo zniszczy silnikmimo iż pasek będzie wyglądał jak nowy

Ostatnio edytowane przez Piotrek Wielos ; 12-01-2020 o 16:29
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem