Temat: [Ogólne] Koszt naprawy PowerShifta
View Single Post
Stary 24-09-2016, 12:08   #6
bra_nec
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Koszt naprawy PowerShifta S-max

Cytat:
Napisał kirhoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena używki w dobrym stanie waha się od 4 tyś do 5...6... Naprawa Twojej to cena jaką usłyszałeś od mechanika.
A co się stało z Twoją ?
Pojechałem do Samko i za 900zł wymieniłem olej z filtrami

2 dni później musiałem służbowo pojechać do Pragi i po powrocie okazało się ,że nie mam 1/2 oleju w skrzyni. Skrzynia zaczęła w tryb awaryjny wskakiwać.
W Samko przez telefon mi powiedzilie ,że na pewno uszczelniacz.

Oddałem do Warsztatu Forda - okazało się ,że olej zgubiony - ale nie przez uszczelniacz. Miałem powkładane jakieś zamienniki (nie pamiętam już co)


Po rozebraniu skrzyniu diagnoza: sprzęgła ,olej ,mechatronika - 11 tyś. Szukam jakiegoś rozwiązania ,bo to 1/4 ceny auta. Za naprawę tej skrzyni mogę mieć 2 używane więc uznałem to za lepsze wyjście. Co myślicie ? ma ktoś może jakieś sugestie ?

skrzynię używaną znalazłem w dec auto-mat :
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-av...304191770.html

Bump:
Cytat:
Napisał lukas_ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i co kupi używke i co z nią zrobi?

Chyba sobie ją postawi na półkę w garażu bo nie znam nikogo na tym forum komu się udało przełożyć skrzynie PS z innego auta. Było wielokrotnie wałkowane na tym forum.
z tego, co wyczytałem to przekładałeś w ogóle z innych aut...zgadza się? Myślę ,ze po VIN można dojść jaką powinieneś mieć.

Ostatnio edytowane przez bra_nec ; 24-11-2016 o 16:39
bra_nec jest offline   Odpowiedź z Cytatem