Temat: [Mondeo 2000-2007] szarpanie podczas przyspieszania na LPG
View Single Post
Stary 22-08-2018, 21:20   #5
michal4356
ford::beginner
 
Avatar michal4356
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-02-2018
Skąd: Suwałki/Warszawa
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Cytat:
Napisał Zdzich K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast tu myślę nad tą podmianą cewki zapłonowej, bo to rzeczywiście ostatecznie da odpowiedź, czy wina jest po stronie prądu/zapłonu a nie skopanej regulacji ...
Hmm, ale do środy przyszłego tygodnia nie ma mnie ani mojego warsztatowca w Wa-wie, więc nie pomogę.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Jestem cały czas na miejscu w związku z tym mogłoby to być nawet w przyszłym tygodniu.


Cytat:
Napisał Zdzich K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A, i jeszcze jedno: na wysokich obrotach nie masz żadnego szarpania, czy innych efektów ubocznych?
Na trasie oraz przy wyższych prędkościach problemu nie ma. Szarpanie najczęściej występuje z dolnych obrotów na wyższym biegu, przykładowo gdy dojeżdżając do skrzyżowania jednocześnie hamując biegiem na trójce nie chcę redukować na niższy bieg tylko powoli zacząć rozpędzać auto z aktualnie zapiętego biegu. Wtedy właśnie występuje poszarpywanie do momentu osiągnięcia < 2tys obrotów.


Jeszcze jedna myśl, która przychodzi mi do głowy to taka, że w momencie odbioru auta (a miało to miejsce gdy na drogach leżał śnieg, a więc było wilgotno) problem z przerywaniem nie występował. Od tego momentu minęło już trochę czasu i kilometrów plus instalacja jest już po kilku dodatkowych kalibracjach, dlatego też przed ewentualnym wysuwaniem wniosków o partackiej robocie serwisu chciałbym jak najmniejszym kosztem wykluczyć winę układu zapłonowego (stąd wybór zamiennika NGK).
__________________
Moje ST220

Ostatnio edytowane przez michal4356 ; 22-08-2018 o 21:38
michal4356 jest offline   Odpowiedź z Cytatem