View Single Post
Stary 21-11-2018, 20:51   #4190
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ja się teraz wpiszę ,ponieważ może się to komuś przyda, montaż ebera d5ws (analogowego)w focusie mk3 po lifcie zakończony powodzeniem.Zdecydowałem się na taki bo leżał w garażu no i prostsze i tańsze sterowanie z pilota.
Piec zamontowany w fabrycznym miejscu czyli na przegrodzie, dosyć wysoko, niewiele pod poziomem w zbiorniczku ,przez co po zalaniu płynem piec bardzo długo się zapowietrza i przegrzewa, jak już się odpowietrzy kilka razy to działa jak należy. Kierunek obiegu płynu musiałem dojść drogą prób i błędów. Finalnie przewód z silnika na lewym króćcu nagrzewnicy rozpinamy i podłączamy na zasilanie pompki, wyjście pompki na skrajny króciec pieca, z wyjścia pieca (króciec przy zasilaniu w paliwo) wąż wraca na lewy od nagrzewnicy. Teraz tylko dobrze odpowietrzyć kilka razy układ chłodzenia i mamy ciepełko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie podziękowania dla Janusza ,dobrze że chłop ma cierpliwość dla trucicieli takich jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem