View Single Post
Stary 29-12-2013, 21:58   #9
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja

Następnie zabrałem się do demontażu tapicerki z lewej (kierowcy) strony.
Pierwszy element to górna osłona szyby. Musi być ona zdemontowana jako pierwsza ponieważ przykrywa osłony obu słupków.
Najpierw zdejmujemy zaślepkę podważając ją śrubokrętem przez specjalne do tego wcięcie. Zaślepka ta trzyma się na 8 zatrzaskach rozłożonych na obwodzie.
Po zdjęciu zaślepki ukazują nam się 3 otwory a w nich wkręty. Wkręty odkręcamy śrubokrętem krzyżakowym.
Następnie osłonę ciągniemy w dół wpierw przy jednym słupku, następnie przy drugim aby wypięła się z osłon słupków.

Należy zachować ostrożność gdyż pod tą zaślepką znajduje się kurtyna boczna oraz wzmacniacz antenowy.

cdn...

Bump:
Następna w kolejności była osłona ostatniego słupka, tego na którym będzie znajdował się wieszak od pasa bezpieczeństwa 3 rzędu.
Najpierw delikatnie odchylałem osłone wzdłuż uszczelki aby osłona znalazła się nad nią. Jest ona wyjątkowo niewdzięczna przy demontażu. To w niej (tylko po drugiej stronie) uszkodziłem dwa zatrzaski.
Osłona ta zamocowana jest na 5 metalowych spinek które bardzo niechętnie wychodzą. Dodatkowo jest jeszcze plastikowy bolec prowadzący widoczny na zdjęciu (przy palcu).
Na ostatnim zdjęciu widać iż dwie metalowe spinki zamiast wpiąć się zostały zdarte z plastiku i pozostały w nadwoziu.
Jeśli się tak zdarzy należy bardzo uważać przy wyciąganiu ich, gdyż jedna wpadła mi w otwór i jej znalezienie oraz wyciągnięcie zajęło mi ponad pół godziny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Spinkę po wyjęciu da się zreanimować i założyć ponownie. Wymaga to jednak trochę pracy gdyż metalowe pazurki które zapobiegają ześlizgnięciu się jej z plastiku wywijają się na drugą stronę.

Pod zdemontowaną osłoną widać wyraźnie przygotowany oraz nagwintowany otwór do przykręcenia wieszaka pasów.

cdn...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC03612.jpg (95.4 KB, 2932 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03615.jpg (90.3 KB, 2678 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03618.jpg (91.5 KB, 2548 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03623.jpg (88.8 KB, 2607 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03626.jpg (82.2 KB, 2580 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03631.jpg (87.6 KB, 2495 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 29-12-2013 o 22:36
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem