View Single Post
Stary 09-08-2009, 21:05   #7
IRONANT
ford::average
 
Avatar IRONANT
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010 (po liftingu)
Postów: 53
Domyślnie Odp: Opony do s-maxa

Cytat:
Napisał jojojo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam mocno dziwne opony na zimę. Standardowo są 215/60/16 lub 225/50/17. Ja miałem problem z dostaniem takich opon w sezonie. (pomijam sklepy z kosmiczną marżą) Zaproponowano mi zamiennik, czyli 225/55/16 i na takich właśnie jeżdżę. Indeksy nośności i prędkości są odpowiednie, więc... Dodatkowo w instrukcji pierwszych eSiów taki rozmiar występuje. W serwisie parę razy byłem m.in. z tarczami do wymiany, czy z przekładaniem kół lato/zima, zima/lato i póki co nikt nic nie mówił. Jak się zużyją postaram się wrócić do właściwszego rozmiaru.
Trzeba przyznać że oponka jak od Chryslera Voyagera, tylko tam nadkole jest większe. Taka oponka ma 146,25mm wysokości gumy i 698,9 mm średnicy całego koła czyli więcej o prawie 2 cm (19,4 mm) niż nawet 20" 245/35 R20 ba ta ma 679,5 mm średnicy.
I jak rozumiem Twoja oponka mieści się w nadkolu bez ocierania w maksymalnym skręcie i przy dobiciu zawieszenia z obciążeniem?

A jak wypada kwestia komfortu i trzymania w zakręcie Twojej 16 i 18 to niebo a ziemia?
IRONANT jest offline   Odpowiedź z Cytatem