View Single Post
Stary 27-02-2019, 14:54   #19
ntgale
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Skąd: SC/WB
Model: Galaxy
Silnik: DW12
Rocznik: 2011
Postów: 126
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Interesuje. Pisz.

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Otóż w skrzynce bezpieczników z tyłu mam bezpiecznik do uchylnych szyb, a pod boczkiem bagażnika, tuż przy tylnym słupku, po obu stronach tak naprawdę, mam kostki (złącza męskie) dość spore z dwoma pinami wolnymi (w lewej kostce są chyba 3 piny, ale 1 wygląda mi na zajęty). Czy tam jeszcze coś innego może być podłączone czy to pod te szybki?
Ale jeśli pod te szybki to:
- czy są to już kable sterujące do silniczków?
- czy wyjście zasilania do konsoli nad głową?
Ani jedno mi nie pasuje. Bo jeśli sterowanie do silniczków, to:
- czemu idzie od dołu?
- czemu 30 cm od silnika kończy się kostką nie pasującą do silnika?
A jeśli zasilanie to:
- czemu po obu stronach, skoro zasilanie i masa są wspólne dla przełączników (dostałem je z kawałkiem instalacji)?
- po co z obu stron ciągnąć 4 kable do zasilania i masy i z powrotem też 4 do sterowania silnikami?
Postaram się sprawdzić czy w tych kostkach jest prąd i czy jest zależny od bezpiecznika.

Edit..
Wtyczek nie sprawdziłem, bo trochę mało miejsca. Ale jeszcze kiedyś się do nich dobiorę. Ta po lewej chyba ma jednak wszystkie 3 piny zajęte. Prawa nie.

Inna rzecz. Czy w tylnej skrzynce bezpieczników jest zasilanie "po stacyjce"?
Wychodzi, że fabryczne otwieranie elektryczne szybek działa nawet po zamknięciu auta pilotem. Gdzieś mi się obiło o oczy, że po ok. 30-tu minutach zasilanie znika, tak?

Ostatnio edytowane przez ntgale ; 27-02-2019 o 20:48
ntgale jest offline   Odpowiedź z Cytatem