View Single Post
Stary 29-07-2020, 11:10   #115
GrandeLorde
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-06-2020
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Wymiana modułu bluetooth

Cześć,
Jest to mój pierwszy post na forum, także korzystając z okazji chciałbym się ze wszystkimi przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do tematu chciałbym wymienić moduł bluetooth w moim niedawno zakupionym focusie aby uzyskać polskiego lektora. W zasadzie sporo czytałem w kilku tematach na tym forum, ale kilka rzeczy jest dla mnie niejasnych (i przepraszam jeśli taka informacja gdzieś już się pojawiła, a jej nie znalazłem - forum jest dość duże).

Na pokładzie focusa mam wersje radia z SYNC 1.0 z numerem FPN: AM5T-14D544-AE. Działa mi odtwarzanie muzyki poprzez bluetooth, usb i jack 3,5mm (te złącza mam wyprowadzone w podłokietniku).
Chcę wymienić moduł, i zaktualizować soft do wersji 5.11.

Doczytałem, że dwie ostatnie litery w PART NO. modułu to oznaczenie wersji językowych. I teraz pytania,

1. Czy powinienem szukać szczególnego modułu oznaczonego jako D1BT-14D212-??, gdzie znaki zapytania będą odpowiadać wersji która obsłuży język polski? Czy nie ma to żadnego znaczenia i wystarczy jakikolwiek moduł rozpoczynający się od D1BT-14D212, a wgranie nowego softu podmieni istniejący język?

Chciałbym również, aby nowy moduł obsługiwał wyprowadzone złącza w podłokietniku.
2. Czy każdy moduł D1BT-14D212 ma odpowiednie złącze do ich podłączenia?

Pytam, ponieważ znalazłem na allegro kilka różnych modułów (w załącznikach dodałem 3 różne, jako mod1, mod2, mod3). Są one opisane jako moduły do Fiesty, B-Max'a, C'Maxa, Transita.
3. Czy to że moduł opisany jest jako do innego modelu ma jakiekolwiek znaczenie?

Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SYNC 1.0 (1).jpg (98.0 KB, 94 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SYNC 1.0 (2).jpg (95.8 KB, 103 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mod1.jpg (10.9 KB, 99 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mod2.jpg (16.6 KB, 84 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mod3.jpg (20.7 KB, 75 wyświetleń)
GrandeLorde jest offline   Odpowiedź z Cytatem