View Single Post
Stary 22-01-2018, 19:30   #148
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Webasto się przydaje...
W Mondeo Mk5 aktywuje się po odpaleniu samochodu, gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej 6*C. Dzięki temu silnik i wnętrze samochodu w niskich temperaturach nagrzewają się błyskawicznie.
Dokładnie przydaje się i to bardzo, bardzo szybko mam zagrzane wnętrze i sam silnik szybko osiąga temperaturę. włącza się oczywiście przy temperaturze od 5*C w dół automatycznie przy każdym odpaleniu samochodu. Pytanie jaką masz różnicę w spalaniu między zimą a latem, bo teraz wg tankowowania a komputerem mam o ok 0,5l różnicy, i zastanawiam się czy to właśnie nie przez załączające się webasto

Bump:
Cytat:
Napisał luckym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze mnie zastanawialo po co w naszym klimacie webasto?...az takich zim juz nie mamy-a jesli juz to na kilka dni w roku gdzie i tak auto garazowane jest... aha-nie mam webasto
żeby nie zarzynać silnika na zimnym przy krótkich trasach, a czasami trzeba zostać dłużej w aucie, albo wejść już do ciepłego. wcześniej nie miałem webasto, ale teraz po 1mc użytkowania wiem, że w następnym aucie musi być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem co piszę - mam Webasto w Mk5. Owszem, ogrzewanie postojowe to główna jego funkcja ale oprócz tego odpala się po odpaleniu samochodu gdy na zewnątrz jest poniżej 6*C. Słychać to wyraźnie i widać po wydobywających się spalinach spod samochodu.


Z tym PTC to akurat nic pewnego - w Mk5 chyba tego nie ma.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Grzałka chyba się nie włącza jak mamy webasto, tak z obserwacji wygląda, a może nawet jej w ogóle nie mamy
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem