Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 26-08-2020, 17:12   #308
Mirok1993
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 13-01-2020
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 12.2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Cytat:
Napisał Kaka89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to witam w klubie. Mam tak samo. Wypala 15-20 min. Przejade 2 - 3 km i znowu wypala. I tak w kółko. Wróciłem z trasy 450 km. Nie było chwili bez wypalania.

Walczę z problemem od roku.

Na początku lały wtryski - zrobiłem.

Potem rzygało turbo - zrobiłem/ regeneracja/ nowa grucha.

Dolot wyczyszczony.

Filtr DPF wymieniony na drugi używany z przebiegiem 100kkm.

Dopalacz wyczyszczony, świeca dopalająca nowa. Pompka sprawdzona.

Wszystkie filtry oleje rozrząd (pasek/ łańcych) nowy.

Egr wyczyszczony.

Czujnik DPF nowy.

Map sensor raczej OK, po odpaleniu pokazuje atmo..

Żadnych błędów. Load nie przekracza 29%. Temperatura wypalania oscyluje 525 - 575 st..

Wypalanie statyczne niby kończy ale komunikatem że przekroczono czas dozwolonego wypalania.

Zastanawia mnie jeszcze sprawa węzy od filtra do czujnika.

U mnie wąż z grubego przewodu filtra jest połączony z cienką rurką czujnika, czyli odwrotnie. Ale wiązka przewodów idzie tak że inaczej się podłączyć nie da ... jak zamienię przewody mam błędy o wartości podprogowej etc.. Jak jest u Was z tymi przewodami?

I jeszcze jedna sprawa. Po odpaleniu są wartości spalania etc.. Po włączeniu dopalania znikają, mam tylko kreski ...

Czy ktoś podpowie co można jeszcze sprawdzić?

A i zaślepiłem EGR. U mnie raczej bez różnicy.

Ktoś sugerował elektrozawory, ja też po zgaszeniu mam taki dziwny dźwięk jakby upuszczanego powietrza, czy to normalne?

KKA
Hej
Najwiekszy problem, czyli to nieszczęsne wypalanie co chwile, jest ogarnięte. Pomógł koleka Totek2, z tego co tłumaczył, wgrał inny soft, specem nie jestem w tych sprawach...ale miałem najnowszy soft a On cofnął jakby dwie aktualizacje wstecz. Teraz po skasowaniu wartości dpf-a spokojnie 600km robie nastepnie 300km, i tu juz znow kuleje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., bo następne co 30km choć różnica na wejciu/wyjsciu filtra na jałowym jest nizsza od 1kpa a przy obr ok 3tys 5-7kpa. Więc nie do końca mam jeszcze wszystko zrobione.

Pozdrawiam
Miro

Ostatnio edytowane przez Mirok1993 ; 27-08-2020 o 07:41
Mirok1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem