View Single Post
Stary 19-12-2019, 10:44   #18
Kamil.1983
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Couerier
Silnik: 1.5 tdci 100KM
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Ja również przyglądam się uważnie swojemu courierowi z tym silnikiem właśnie. Na akcji serwisowej już byłem i jeśli chodzi o zmiany to są one dość wyraźne. Przed akcją serwisową miałem tak, że dpf wypalał mi się bardzo często, nawet raz w tygodniu ( wystarczyło kilka dni do pracy pojeździć tam i z powrotem 6 km). Najciekawsze jest to, że raz po wymianie oleju na świeży, wyjechałem od razu w trasę i w trakcie wypalania dpf wywaliło mi komunikat :olej do wymiany" Co więcej - oleju przybywało w misce nawet jak latał tylko w trasie i zero korków zero miasta.
Teraz jestem po akcji serwisowej. Z tego co widzę różnic jest kilka. Częstotliwość wypalania DPFa mam wrażenie nie zmieniła się lub nawet wzrosła - ostatnio wypalal mi po ok. 40 km zrobionymi w mieście. Ale - sprawdzam kilkukrotnie i poziom oleju sie trzyma. Spalanie chwilowe zmieniło się - teraz bardzo często podbija z 0,5 do 1,3-1,5 wcześniej max 0,9. Nie zawsze oznacza to, że DPF sie wypala po czasem wzrasta tylko na minutke dosłownie. Pewność że DPF wypala jest wtedy jak jedziecie rozpędzeni puszczacie gaz, a chwilowe spalanie i tak sie waha od 0 do 0,2.
Natomiast jak chwilowe spalanie na komp. rośnie i silnik dostaje nagle większą dawkę paliwa, wtedy ja czuje to "łupnięcie", zamulenie czy jak to tam zwiecie. U mnie to się zaczęło po akcji serwisowej - już tego samego dnia odczułem różnicę. Jak zmieniam biegi przy małych prędkościach (1 na 2 lub z 2 na 3) i wtedy akurat załączy się to wyższe spalanie chwilowe to ma miejsce ten nieprzyjemny "strzał" poprzedzony zamuleniem.
Ktoś zauważył podobny scenariusz u siebie?
Kamil.1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem