View Single Post
Stary 09-01-2017, 00:38   #8
telemorele
ford::beginner
 
Imię: pietrek
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: WRO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

prawdopodomnie rozrzad, troche sie nie zanam. popsuło sie :/
Dzieki za rady.
Powiem skąd bierze mi sie podejście "cały silnik" bo to nie tylko cena.
Nie mam kompletnie zaufania do mechaników.
Otóż owa przyjemność z padniętym silnikiem to tez może być wina mechanika który np. nie dokrecił koła rozrzadu.
W innym aucie mechanik( inny) tak złożył rozrząd, że sie pół roku potem woziłem z przestawionym o dwa zęby rozrządem szukając przyczyny fatalnej kultury pracy silnika.; albo inna sytualcja no juz skrajna totalnie zwykłe elementy zawieszenia. żaden wielowahacz itd. po prostu nie dokręcone po tygodniu prawie samo sie rozssypało naszczescie dojechałem do innego mechanika.
i teraz pytanie: oddac takim mechanikom silnik do złożenia od nowa? Ja takiego nie znam co by to złożył. prędzej mimo tego że sie nie znam sam bym to po woli złożył do kupy oczytał sie najpierw książek instrukcji i z kluczem dynam. i odpowienimi smarami w kolejności zgodnie z ksążką to złożył do kupy ( ale nie mam czasu i warunków) przecież nawet ASO pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość usług.
Prosze sie nie obrazić, ale tak to widze.
Zaraz ktoś powie że jak sie chce tanio to sie ma tanio.
Nic podobnego za kazda to robotę zapłaciłem przyzwoicie.
Reklamacja, gwarancja... przeciez coś takiego w mechanikowym świecie nie istnieje.
SIlnika zaden mechanik sam nie kupi, narazie to mam problem znaleźć kogoś do samej wymiany.
Warsztaty wolą oponki wymieniać klocuszki żarówki no olej zleją, sworzeń no niech bedzie. o i ulubiona czynność w warsztacie diagnostyka- podpina, kasuje błędzik ściema co do przyczyny i stoweczka w kieszeni z czystą raczką, faktura Panie jaka faktura...
A!
I przypomniało mi isę całkiem niedawno ogłoszenie z mondziakiem III własnie z 2.0Pb. jak to właściciel opowiadał, znajomy mu kapitalke zrobił bo coś oleju pochlipywał. Tak mu zrobił że auto po remoncie chlało z 1l /100km. tak mu znajomy silnik poskładał, przyjaciel.

odechciewa sie.
ale jutro bedzie nowy dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
telemorele jest offline   Odpowiedź z Cytatem