View Single Post
Stary 28-11-2018, 15:14   #1
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Nowy Focus 1.5 automat dobry czy zły pomysł?

Cześć! Nie wiem czy to odpowiednie forum do zadawania tego typu pytań, ale spróbuję. Na każdym forum są ortodoksi danej marki, ale liczę na szerokie spojrzenie na temat. Szukam nowego (salonowego, nieużywanego) auta kompaktowego w kombi, koniecznie automat. Ze względu na fakt, że teraz jeżdżę Citroenem C5 X7 kombi w dieslu, na początku skierowałem się ku tej klasie samochodów, ale po pewnym czasie zdałem sobie sprawę że klasa średnia to chyba jednak zbyt dużo i że wystarczy kompakt. Główni pasażerowie to 2 osoby dorosłe + 2 duże psy (dlatego kombi). Lubię „dopasione” wersje i celuję w najwyższy lub prawie najwyższy poziom wyposażenia. Auto klasy średniej w wysokim wyposażeniu i automacie to wydatek rzędu 135k po rabatach (niezależnie czy to passat, insignia, nowy pug 508, czy nawet „stare” mondeo). Chciałbym aby auto było w miarę świeże, czyli bez niespodzianki że za rok okaże się że to co kupiłem, za rok przeszło lift, albo weszła kolejna generacja.
Dlatego zainteresowałem się nowym focusem. Tym samym obniżyłem budżet do max 110k, bo to klasa niżej. Kwestia silnika jest jeszcze otwarta, ale coraz bardziej przekonuje się do turbo beny… Moje przebiegi roczne tym samochodem nie będą przekraczały 20k km, a chciałbym się z nim związać na 4-5 lat max. Czyli w najbardziej optymistycznej wersji dobije do 100k km. Jeżdżę mniej więcej 50/50 miast/trasa. I tutaj pierwsze pytanie, czy 1.5 150km to dobry wybór? Oczywiście z myślą o przyszłościowym chipsie lub boxie w okolice 190km i oczywiście w zestawieniu z automatem 8 biegowym. Czy ktoś na forum ma taki samochód i może (subiektywnie ale szczerze) doradzić lub odradzić ten zestaw w focusie? Z tego co czytałem, oglądałem to wersja 184km jest niedoszacowana, a 150km ma spory gift? Zresztą nawet Pertyn (szanuję gościa) zaleca bardziej zakup 150km. Czy potwierdzacie?
Poza tym mocniejszy silnik występuje tylko w ST-Line, a ja niedawno zakupiłem Fiestę ST-Line dla żony i nie jestem pewny czy chciałbym patrzeć na tę samą deskę i kierownicę w drugim samochodzie? Z zewnątrz bardzo mi się podoba (nawet kombi), ale ten środek jest strasznie podobny do fiesty… Z ciekawości skonfigurowałem w podobnym wypasie Vignale i co ciekawe wyszedł w tych samych pieniądzach co ST-Line (po rabatach 111k). Kwestia wersji też jeszcze więc otwarta.
Ostatnio wpadł mi w oczy konkurent do focusa, a mianowicie nowa KIA PROCEED (całkiem nowy shootingbreak) GT-Line 1.4 automat. Może ktoś jeździ nową Kią CEED (podobne auto) w takiej konfiguracji i może coś o tym powiedzieć?
Liczę że watek się rozwinie i coś konstruktywnego z niego wyciągnę, dzięki!

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 28-11-2018 o 15:37
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem