Temat: [Galaxy 2006-2015] Wypalanie DPF a losowe błędy
View Single Post
Stary 09-11-2020, 16:55   #1
cruiser
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2020
Skąd: Dublinowo
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Wypalanie DPF a losowe błędy

Cześć,
Zauważyłem w swoim galaxiaku ciekawą przypadłość.

Podczas niektórych wypaleń DPF samochód zachowuje się mega dziwnie. Dostaje choinkę na zegarach, 'engine malfunction', ikonka od ABSu się pali, skrzynia automat przechodzi w tryb awaryjny, generalnie samochodem nie da się jechać.

Błędy na kompie pojawiają się różne, trochę ich pozbierałem:

===PCM DTC U0402:87-2E===
Kod: U0402 - Nieprawidłowe dane uzyskane z TCM
===PCM DTC U0101:00-26===
Kod: U0101 - Utrata łączności z TCM

U0126:00-8A- (ABS) - Lost Communication With (SASM) - No Additional Failure Type
Information for this (DTC) - Current (DTC) - Warning Lamp On,Fault is currently present,
warning lamp on ((MIL), Wrench, Message Center, etc.).
U0401:68-48- (ABS) - Invalid Data Received from (ECM)/(PCM) A - Event Information -
Indeterminate,Fault previously detected but monitor has not completed to determine state.

U0452:00-24- (BCMii) - Invalid Data Received From Restraints Control Module - No Additional
Failure Type Information for this (DTC) - Pending (DTC),Fault has failed in the current or
previous key/drive cycle.
U0452:00-28- (BCMii) - Invalid Data Received From Restraints Control Module - No Additional
Failure Type Information for this (DTC) - Not Current (DTC),Fault previously detected, not
currently present.


Po ich skasowaniu nie wracają do czasu następnego wypalania albo - co ostatnio mi się zdarzyło - ostrego przyspieszenia.
Poza nimi w kompie jedynie niedziałające grzanie świec i U3000 na IPC.

Ma ktoś pomysł jak to ugryźć? Gdzie zacząć?
cruiser jest offline   Odpowiedź z Cytatem