View Single Post
Stary 27-07-2020, 16:54   #1
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Question Zwrot przez Ford Polska kosztów wymiany silnika

Problem w pigułce: ecoboost 1,6; w 2017 (90tys) awaria silnika i wymiana w City Car Gliwice na nowy: koszt 24tys - oczywiście "nie mają pojęcia jaka mogła być przyczyna prawdopodobnego pożaru w komorze IV".
Czerwiec 2020 kolejna awaria (50tys) na lewym pasie zapełnionej autostrady z 2 małych dzieci w samochodzie, cudem udaje mi się dostać na pas awaryjny. Przypadkowo dowiaduję się, że mój vin podlegał akcji serwisowej od początku 2018r. Ani Ford Polska ani CityCar Gliwice nie skontaktował się ze mną w tej sprawie. Doczytuję na stronach w UK i USA o przyznaniu się Forda do wadliwego układu chłodzenia i zapewnieniu o zwrocie kosztów poniesionych napraw.
10 dni temu kontaktuję się z CityCar z oczekiwaniem naprawy silnika, zwrotu kosztów naprawy poprzedniego i zapewnienia samochodu zastępczego. Kierownik działu serwisowego zapewnia mnie, że to mi się należy, ale mam napisac mail do Ford Polska i do nich, on zresztą juz wysłał do nich maila . Mija kilka dni i zero kontaktu z ich strony. City Car nie widzi żadnej odpowiedzialności po swojej stronie, a dyrektor tłumaczy mi, że są oddzielną jednostka finansową i , ogólne rzecz biorąc, mam spadać. Czekają na odpowiedź z Ford Polska, ale przypadków takich jak ja jest tysiące, więc muszę czekać na swoją kolejką załatwienia sprawy. To, że mieszkam w małej , fatalnie skomunikowanej miejscowości, obecnie bez samochodu, z małymi dziećmi to mój problem.
Mam zamiar w przyszłym tygodniu oddać sprawę do sądu, stąd pytanie:
Czy ktoś ma doświadczenie w podobnej sprawie, bo problem ecoboostów dotyczył dziesiątki tysięcy klientów i możnaby złożyć pozew zbiorowy.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem