View Single Post
Stary 04-01-2014, 17:49   #2
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Kolego miałem podobny problem: wózek odpalał mi za pierwszym razem na 2-3 gary (ciepły lub zimny) czasem 4 razy dziennie innym razem pojawiło się to raz na 3 miesiące. Wymieniłem: świece, akumulator (był faktycznie cienki ale cały układ ładowania i uruchamiania OK), filtr paliwa, sprawdzone wtryski, odpowietrzony układ paliwowy, zawór egr (pokazywał jakiś błąd) więcej nie pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zero poprawy. Efekt przyniosło zmiana oleju na lepszy (chociaż tutaj zdania są podzielone), odpowietrzenie układu paliwowego (u kolesia co ma o tym pojęcie), wymiana filtra paliwa na lepszy, wymiana filtra powietrza na lepszy, zaślepienie egr, zalanie do baku valvoline do usuwania wody, przy drugim pełnym baku zalanie do baku środka millers do czyszczenia układu paliwowego diesla. Ciężko określić że zmiana filtra powietrza to usunęła czy oleju na lepszy ale robił mi to gość z pracy wszystko za jednym zamachem samodzielnie w garażu pasjonat ( pseudo-mechanik tzw. pan Zdzisio czy Henio) rajdów 4x4. Problem po tych wszystkich zabiegach w końcu znikł.

PS. Wtedy przy odpalaniu też potrafił mocno nadymić.

Ostatnio edytowane przez Forfiter2012 ; 04-01-2014 o 17:51 Powód: PS.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem