View Single Post
Stary 02-01-2019, 08:29   #21
edward74
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Re: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Jakieś 10 dni temu problem rozwiązał się sam (widocznie zadziałała magia świąt). Nie zrobiłem nic konkretnego (ani wypalania statycznego, ani nawet najkrótszej trasy). W aucie cały czas występowały objawy opisane w pierwszym poście tematu. W akcie desperacji zamówiłem nowy czujnik różnicy ciśnienia do filtra. Tuż przed świętami wsiadłem do auta, żeby pojechać do warsztatu na wymianę czujnika. Jazda trwała kilkanaście minut i w jej trakcie zauważyłem, że silnk pracuje właściwie normalnie. Podłączyłem się do komputera, a tam DPF_SOOT_LD spadł wreszcie do ok. 35%. Od tamtej pory wszystko wydaje się być w porządku. Ale nie mam niestety pojęcia co spowodowało, że problem nagle sam się rozwiązał.
Jedyne co zauważyłem, dotyczy wskazań PIDa EGR_PCT. Kilka tygodni wcześniej, gdy problem nadal występował włączyłem FORScan, żeby monitorować wartości EGR_PCT i EGR_ERR na krótkiej trasie (ok. 20km). Na całej trasie oba PIDy wskazywały cały czas 0%.
Aktualnie EGR_PCT zmienia się dość dynamicznie w czasie jazdy (kilka razy na sekundę), a EGR_ERR czasem na ułamek sekundy pokaże coś innego niż 0%.
Być może wskazania DPF_SOOT_LD były w jakiś sposób związane z EGRem.
edward74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem