View Single Post
Stary 08-04-2018, 16:37   #28
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał rozekl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.
I jak wymieniłeś ten przepływomierz? Są jakieś efekty?

Bump:
Cytat:
Napisał rozekl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzę ciśnienie na szynie CR - mechanik twierdzi że jak byłoby za małe to byłyby problemy z odpalaniem silnika.

Bump:
Cytat:
Napisał stiepek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też się zmagałem z drganiami długo i u mnie pomogła wymiana poduszki skrzyni biegów, zaślepienie EGR'a oraz wyczyszczenie ODMY(płukanie w środku benzyną) wraz z przewodami które nie były drożne (w środku było dużo tzw. mazi, smaru).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.

Ostatnio edytowane przez George2222 ; 08-04-2018 o 16:57
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem