View Single Post
Stary 20-05-2009, 11:09   #48
von_Paulus
ford::average
 
Avatar von_Paulus
 
Zarejestrowany: 03-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5 kombi
Silnik: 2.0 EcoBoost 203 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał kuba1961 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli w instrukcji sprzęciku jest wejscie video to można, ale czy samoczynnie będzie startować po włączeniu wstecznego to nie wiem.


No i wczoraj mondeo dostało czujniki Valeo tylko na tył. Działają b. dobrze. A oto kilka słów na ten temat.
Sprawdziłem w kilku punktach montażu alarmów (tam montują) cenę. W szczecinie to 200zł + czujniki. Część proponuje najtńsze za 100zł mówiąc że wbrew pozorom nie tak ogromna jest ich awaryjność. W Szczecinie za 97 zł do dostania w firmie obok Starej Cegielni na Niebuszewie. Zazwyczaj proponują jakieś "Amerykańskie" podobno dużo lepsze (300 - 400zł) ale wcale nie lepiej wyglądające. Doczytałem się na forach że b. solidnie są Valeo. Wiekszość montażystów poleca jednak informują o dużym koszcie. Wybrałem je. Koszt na Allegro to 207 za zestaw bez wskaźnika, tylko z piszczkiem
. Zamontuje również wskaźnik ale specjalny do montaży pod sufitem z tyłu obok klapy bagażnika, kolor osłony można dobrać do koloru wnętrza, . Tak rozwiązana jest sprawa w mercedesach. Wskaźnik widać w wstecznym lusterku podczas parkowania, lub kiedy odwrócimy się w fotelu . Moim zdaniem rozwiązanie genialne szkoda, że nie stosowane przez inne firmy. Co do przodu to zastanawiam się ale musi być metoda samoczynnego załączenia, jeszcze nie wiem jak dalej kombinuje.

Mondeo dostało też listwy progowe w drzwiach. Przednie wyglądają wspaniałe. Tylne małe kulawo zrobione. Myślę też o pdobnej listwie na zderzak
Dalej szukam felg aluminiowych 16 oryginalnych w atrakcyjnej cenie.
...a co z gwarancją? Nie "przeszkadza" montaż czujników poza ASO?
Listwy progowe masz oryginalne? Na Allegro oryginały to koszt 150 zł za szt., a w ASO podobno 362 zł - dużo!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli zdobyłeś jakieś tańsze, to wrzuć proszę link do sklepu/aukcji lub też fotki!
Tu listwa na zderzak:
http://moto.allegro.pl/item629282623...i_iv_stal.html
- pewnie TO praktyczne, ale czy ładne...
POZDRAWIAM!
__________________
CLIFF'EM ALL
von_Paulus jest offline   Odpowiedź z Cytatem