View Single Post
Stary 31-07-2013, 11:37   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

A ja się ostatnio zaopatrzyłem w Maxi Cosi Milofix z kategorii 0-18kg. Uzyskał same 4 w ocenach ADAC i jest relatywnie tani (ok 900zł), biorąc pod uwagę ok 4 lata używania. Prawdę mówiąc te dwa czynniki decydowały, bo ja z bezpieczeństwem nie dyskutuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Patrzyłem też inne z ocenami 4, ale są o kilka stówek droższe. Kolejny fotelik będzie już 15-36kg.

Co do samego fotelika, to jest obracany, więc do 13kg tyłem, powyżej przodem. Posiada regulowany zagłówek, jak i pochylenie oraz 5 punktowe pasy. Oczywiście pełny isofix z top tether, czyli pasuje do każdego nowszego Forda. Warto pamiętać też, że foteliki z isofixem są zamocowane także gdy są puste. Wiele razy widziałem jak dziecko wysiada, a fotelik leży luzem na kanapie.
Ma jedną wadę, a w zasadzie 2, ale te same co każdy fotelik 0-18kg. Nie jest przenośny, bo waży 11kg, czyli nie możemy zabrać niemowlaka w nim jak w typowym nosidełku. opcją jest dodatkowe nosidełko w bagażniku.
A co do autora tematu, to teoretycznie pasuje do grupy 1 (9-18kg), ale prawie wszystkie takie foteliki są już przodem do kierunku jazdy, a jak wiadomo zalecane jest aby jak najdłużej dziecko jeździło tyłem. Opcją jest zatem grupa 0 + 1 (0-18kg).
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem