View Single Post
Stary 23-11-2016, 22:27   #18
osskit
ford::average
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 19-02-2016
Skąd: Kristianstad
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: pomysł na poprawę widoczności / kamerę cofania

@MaXyM
Przepisy, nie tylko dopuszczaja funkcje oswietlania z tylu pojazdu, ale i taka przewiduja. I nie chodzi tu o porownanie do swiatel mijania czy drogowych, bo po co Ci przy cofaniu, przy predkocci 5km/h swiecic 40 czy 100 metrow za pojazd? To ma oswietlic najbizsza przestrzen za pojazdem, podczas cofania, czytaj jakies 2 metry. Po to, aby nie wjechac w jakis kamien, czy cos innego, co jest male i slabo widoczne. A zarowki pokroju stopu czy kierunkowskazow, wystarczaja na to, przy odpwiednim skonstuowaniu lapy. Wystarczy popatrzyc na starsze pojazdy, gdzie funkcja oswietlania byla zachowana. Moge nawet dodac, ze swiatlo stopu, dawalo mi wiecej swiatla niz swiatlo cofania. Tylko z racji na barwe, widocznosc i tak byla kiepska. Wiec takie zarowki wpelni wystarczaja, do oswietlenia najblizszej przestrzeni. Chociaz faktycznie, stwierdzenie ze to przez chrom slabiej swieci, jest srednio powazne. Po psrostu producenci odchodza od tej funckji, nie wiadomo czemu. Moze przez kamery cofania, czujniki, desig czy cos innego.

"Duze" swiatla cofania, w wiekszych pojazdach, sa tez dokladane, nie fabryczne. Ale to zostawmy. Te samochody rzadza sie swoimi prawami. Ale i takowe "duze" swiatal, widzialem nie raz, w Volvo 850, czy V70.

I czegos tutaj nie zrozumiales, w kwesti prawnej. Nie upieram sie to jest legalne. Okej, lamie prawo. Policjanat mi papierow nie zabierze, bo w Szwecji jesli im cos nie pasuje w samochodzie, a usune przy nich, to jade dalej. Ale to inna sprawa. Porownanie do zlodzieja.. nie widzisz roznicy? Jaka ma szkodliwosc spoleczna zlodziej? Szkodzi zawsze, tak czy inaczej. Nawet Robin Hood, mimo ze w szczytnych celach, to jednak szklodzil.
A jaka ja mam szkodzliwosc spoleczna? Komu szkodze? Sarenka, bo wycofujac w lesie, u tesciow, im poswiece po oczach? Sasiadowi, bo jak latarnia wysiadzie, i muszac parkowac na centymetry, nie zarysuje mu samochodu? Przechodniowi, bo sapacerujac chodnikiem, po drugiej strony ulicy, zwroce jego uwage wiekszym swiatlem?
I rozumiem, ze skoro jestes taki przepisowy, od A do Z, to nigdy nie zdarza Ci sie przekraczac predkosci, nawet o kilometr? Nigdy nie najezdzasz na ciagla w miescie, nawet minimalnie?
A zasadniczo, takim przekraczaniem predkosci, stwarzasz wieksze zagrozenie, niz ja tym swiatelkiem.
@mare3ek
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
osskit jest offline   Odpowiedź z Cytatem