View Single Post
Stary 17-12-2019, 10:18   #9
scaraab
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 19-12-2014
Skąd: Krk
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Szyk obronny forda się uformował... Kasta? No ciekawe... Idąc tym tropem rozmawiam z samymi pisowymi 500-plusowiczami... Żalić? A może jednak skłonić do uwagi bo jej brak może sporo kosztować jak mnie. Rozjuszony? Tak, jestem wściekły że robi się auta z ****olitu. Pojeździli po mnie to już koniec. Nie obrażajmy siebie nawzajem - jeśli ktoś się poczuł urażony przepraszam choć nie bardzo widzę czym. Nie jestem pępkiem świata, a pełny bak nie jest problemem tylko wkurzającym drobiazgiem dopełniającym obraz pecha bo owszem i w takich kategoriach to postrzegam.
Jestem po słowie z pompiarzem: Wg. niego system Delphi (a taki jest u mnie) właściwie niewiele się zmienił od 2003r. I do przejścia euro4 na euro 5 problemy z pompą i jej łuszczeniem występują nadal i są częste wg. jego obserwacji w wersjach 165km ale i czasem w 136. Mówi że to standardowa usterka tego modelu silnika PSA i że nie jestem pierwszym "zaskoczonym". I nikt mnie nie naciąga, kolega a właściwie przyjaciel znam się z nim od pierwszej podstawówki. Jeśli latacie samolotami pasażerskimi to on czuwa nad tym abyście wylądowali bezpiecznie, a motoryzacja to jego konik i ma naprawdę nieźle wyposażony "garaż" - tak by to można ująć. Gość zna się na rzeczy. Nieprzekonanych nie przekonam choćbym to CV wstawił. Pozostałym polecam weryfikację swoich pomp bo podobno łatwo ją wyjąć i cytując wypowiedź z któregoś wątku samemu to da się ogarnąć w godzinkę.

Poniżej zamieszczam zdjęcia łopatek sekcji pompy niskiego ciśnienia które widać jak zostały wybrane. Pompa DELPHI konstrukcja analogiczna do tych stosowanych w TDCI Forda w MKIII. Nie wiem w jakim procencie były systemy DELPHI stosowane w silnikach PSA ale silniki te nie są wolne od opiłkowania w przypadku tego systemu wtryskowego. "Pompiarz" twierdzi że robi tego w dalszym ciągu całkiem sporo. System DELPHI występuje nie tylko w PSA/Ford ale też u innych marek i problemy są powszechne. Polecam sprawdzać przed zakupem samochody który system mają. Wg. Rzeczoznawcy i Pompiarza te z Siemensem są lepsze. A co Wy zrobicie z tą wiedzą to już do Was należy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20191217_154428[1].jpg (93.8 KB, 175 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20191217_154420[1].jpg (93.4 KB, 159 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez scaraab ; 17-12-2019 o 16:27
scaraab jest offline   Odpowiedź z Cytatem