Temat: [C-MAX 2010-2015] Awaria układu wspomagania. Serwis
View Single Post
Stary 10-09-2014, 07:50   #19
johnny_pl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Berno
Model: Ford Grand C-Max
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

Cytat:
Napisał zielonek430 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się przy okazji zapytam, może ktoś się orientuje. Podczas jazdy przy przyspieszaniu z silnika w dość wąskim zakresie obrotów (około 2000) wydobywa się taki pisk (w sumie słabo go słychać, ale jest). Nic z tego specjalnego nie wynika, dźwięk taki jest od nowości, a silnik działa bez problemów, jednak zastanawia mnie, co to może być?
Ja też mam coś takiego i z tego co czytałem na zagranicznych forach (zwł. niemieckich), jest to dość powszechne i ponoć uznawane za normalne. Niektórych ludzi strasznie to irytowało i coś tam walczyli z serwisami o jakieś poprawki, które niby to zlikwidowały (jeden koleś nawet dostał nowe turbo), inni olewali.

Ja przy okazji przeglądu w ub. roku zgłosiłem to serwisowi i poprosiłem aby posprawdzali wszystko, co ma związek z turbo - niby to zrobili i powiedzieli, że jest wszystko w porządku.

Tak naprawdę problem jest też taki, że ciężko po opisach tekstowych dojść do tego, czy wszyscy mówią o tym samym dźwięku.

Ten sam problem występuje ponoć w silnikach T3 w Volvo, które są de facto tymi samymi silnikami, co EcoBoosty. Jeden gościu na niemieckim forum MotorTalk zacytował odpowiedź, jaką ktośtam dostał od serwisu Volvo w tej kwestii:

"Bardzo nam przykro, że odbiera Pan ten odgłos jako uciążliwy. Odgłos, o którym Pan pisze, jest normalny w przypadku turbosprężarki i nie da się go uniknąć. W zakresie obrotów silnika od 1500 do 2800 obr/min. turbosprężarka dostarcza maksimum mocy. Jeśli moc ta nie zostanie "odebrana", wówczas energia musi zostać odprowadzona. Odprowadzenie tej energii sprawia, że turbosprężarka wydziela piszczące odgłosy".

(http://www.motor-talk.de/forum/ecobo...1#post30070134)

W sumie trochę offtop, może trzeba by wydzielić z tego temat o "piszczeniu" ;-)
johnny_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem