Temat: [Mondeo 2014- ] Częste wypalanie DPF co ~100 km
View Single Post
Stary 14-01-2021, 12:10   #23
Luk35
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2020
Model: Mondeo mkV/Yaris Verso
Silnik: 2.0TDCI 150KM/1.3 2NZ-FE
Rocznik: 2016/2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: wypalanie DPF co ~100 km

Do mkIV tak, ale do mkV już nie. Do mkV 0W30 z Fordowską normą, która notabene ma ciut więcej popiołów niż C2 ale sporo mniej niż A5. https://applications.castrol.com/oil...w)-(2014-2018)

Cytat:
Napisał gaga123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy w tym wypadku jest problem z samym EGR, czy wtryki czy turbo. Żadnych błędów nie ma (poza odpiętą wtyczką EGR). Na razie czekam na pogłębienie usterki, bo wymiana EGR + regeneracja wtrysków + regeneracja turbo to grubo ponad 5k w tym "budżetowym fordzie"
Wtrysków nie można wyeliminować po wskazaniach korekty czasu wtrysku? Jeśli turbo to by musiało brać olej z miski w sporej ilości żeby zasyfić DPF. Jakby to było turbo albo wtryski to wyłączenie EGR chyba nic by nie dało.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybyś miał Forscan i zmierzył parametry ciśnienia ( np. przy 1000 i 2500 obr,) to ja mogę porównać z moimi i wtedy będzie coś więcej wiadomo
Dzięki. Na dniach będzie interfejs to pomierzę.

Dzisiejsze wypalane po około 60 km dało bardzo dobre wyniki: 6% SOOT i 17% LOAD. Trwało kilka minut jazdy po mieście.
Luk35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem