Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 08-08-2021, 14:51   #565
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Tak czyszczenie czujników MAP,MAF i DPF wraz z ich adaptacją wykonałem ok 2 miesięcy temu po czyszczeniu zaworu EGR. Kasowanie wskazania średniej prędkości z poziomu Convers wykonuje raz w miesiącu, ale spróbuje ten patent wyzeruję średnią prędkość z Conversa i zrobię reset PCM z Forscana.
Parametr DPF Load w moim przypadku wybija do góry przy dłuższym wyprzedzaniu, następnie przy jednostajnej jeździe potrafi spaść o kilkanaście procent. Nie daje mi spokoju fakt, że po wyczyszczeniu filtra DPF i całej procedurze kasowania wyuczonych wartości wskazania odczytu ciśnienia różnicowego są niewiele niższe niż przed czyszczeniem. Nawet dmuchając w filtr przed i po myciu jest zauważalna różnica.
Najbardziej do myślenia dał odczyt ciśnienia czujnika DPF przy 3000 obr/min po montażu "wypranego" DPFa:
- po opaleniu: 8 kPa
- po ok. 6-8 min: 2 kPa
- po ok. 15 min: 5 kPa
Podejrzenie padło na resztki wilgoci w filtrze, ale ponownie przedmuchałem przewody ciśnieniowe DPF jak i sam czujnik przeczyściłem Cleanerem do przepływomierzy i ponownie zaadaptowałem, ale nic to nie dało.
Naszła mnie myśl m.in kojarząc to z działaniami producentów aut po aferze Dieselgate, a jeżeli to producent zostawił sobie furtkę z normami emisji spalin i z kasowaniem wyuczonych wartości filtra DPF poradzi sobie ich serwisowy IDS dokonując zmian/korekt w ECU???

Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 08-08-2021 o 15:08
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem