Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 19-08-2021, 07:30   #569
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Mi się też powoli coś psuje. Coraz częściej wypala DPF. Do tej pory lato w mieście to co ok 320-400km (zwykle 320 lub 350 co do kilometra, czasami pod 400 było). W tej chwili jest ok 250-270km (3 ostatnie wypalania). Zapiski każdego wypalania prowadzę od półtora roku - widzę że coś się zaczyna psuć. Na fordscanie żadnych błędów. Spalanie też mi wzrosło o ok 0.5l wcześniej miałem po mieście 6.2 - 6.3 a teraz 6.7-6.8. Po wypaleniu DPF load 30% soat 25%. Dodam że w tamtym roku tak samo load / soat miał wartości po wypalaniu. EGR wydaje mi się że jest sprawny. Nie wiem co to jest za pid EGR_VAL_MEA ale u mnie jest 99.96 % gdzieś wyczytałem że po instalacji nowego EGR jest niby 100%. Dlatego moim zdaniem przyczyna jest gdzieś w układzie paliwowym lub dolocie. Albo szlak trafia wtryski powoli albo coś jest nie tak z doładowaniem jakaś może nieszczelność tym bardziej że jakieś delikatne świsty słyszę jak silnik się rozgrzeje. Nie wiem czy wtrysków nie przeczyszczę jakimś dodatkiem do paliwa. To się jeszcze zbiegło w czasie z tym że 2 razy tankowałem na stacji na której zwykle tego nie robię (chodź stacja markowa). Po tych tankowaniach zauważyłem właśnie spadek dystansu między wypaleniami. Auto ma 151 tys przebiegu. Jeszcze jedna rzecz, przy wypalaniu jak się zatrzymuję na światłach i potem ruszam (w mieście) to potrafi szarpać autem (to samo przy hamowaniu silnikiem jak wypala dpf) dziwne trochę gdyż to jest polift ma moduł par paliwa dopalający dpf to czemu tak się zachowuje? :/ W weekend jadę nad morze to doleje do baku któryś liqui moly. Miałem kiedyś focus mk3 i tam też jest DPF ale tam wypalał się 2 razy rzadziej, czyli w mieście np co 600-700km (w lecie!) i w nim miałem problem z wtryskami 2 bo były błędy pcm o maksymalnych wyuczonych dawkach pilotazowych a mimo to dpf się nie zapychał.

https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=270727
Tutaj ktos mial podobny problem do wiekszosci z was ze co 50km wypalalo dpf. Koniec koncow okazalo sie ze gosc kupil wtryski uzywane i wymienil i problem ustapil. Nie wiem czy jeszcze zaglada na forum konto 'bob8'.

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 19-08-2021 o 09:15
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem