View Single Post
Stary 07-06-2016, 19:38   #76
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał dd1511 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Przymierzam się też do wymiany uszczelnień wtryskiwaczy, bo i w mojej nowo nabytej Foce mokro.
Do zestawu zaproponowanego w pierwszym poście przez tztz23 na pewno dorzucę jeszcze nowe miedziane podkładki pod wtryski (numer bodajże Ford 1432205)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytając sporo wokół tego tematu nie mogę się tylko zdecydować, czy wymieniać śruby i nakrętki (poz 11 i 12 na zdj) na nowe czy tylko uszczelnić stare silikonem ( oczywiście jeżeli nie rozlecą się przy demontażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Znalazłem też na A...o zestaw naprawczy do tego silnika, w którym są jeszcze takie długie metalowe tulejki - opisane jako " RURKA OSADCZA WTRYSKIWACZA W GŁOWICY 9646510880 - 4 szt." jest sens to też wymieniać?

Kupując tylko poz. 7, 8 i 9 z rys wychodzi ok 150 zł, dorzucając ok 20 zł jest ten zestaw z rurką osadczą i śrubami ( bez nowych nakrętek).
Znając życie, gwinty uszkodzisz przy demontażu, one wychodzą dopiero po drastycznych zabiegach.

Bump:
Cytat:
Napisał pablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Korzystając z okazja zapytam. Przy przelewie wtryskiwacza widać wydostający się olej, szczególnie przy podniesieniu końcówki blokowanej zawleczką widać że końcówka w nim pływa. Wygląda to tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I pytanie - czy to jedynie kwestia uszczelki przelewu czy uszczelnienie całego wtryskiwacza nawala?
I czy jest sens wymiany samej uszczelki - jaki jest jej numer i czy można je kupić na sztuki, bo widziałem sprzedawane w zestawie po 4 szt. (razem koło 40 zł) a pozostałych trzech nie za bardzo chcę ruszać, skoro nic się tam nie dzieje.
A nie możesz sobie dobrać jakiegoś oringu który by ci pasował? Grubszy...
Ja do pompy wspomagania np. założyłem 2...

Bump:
Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, czy przy wszelkich pracach przy kolektorze i wtryskach potrzebny jest klucz dynamometryczny? Czy można się bez niego obejść? Sam niestety mam zdolność do zbyt silnego przykręcania "wszystkiego" co bardzo często kończy się "ukreceniem" dokrecanego...
Dokręcałem kluczem, ostatnio mineło przeszło 9 miesięcy od prac i już na wyczucie dokręciłem wtryskiwacze. Co jakiś czas należy, chociaż wydaje się że nakrętki są dobrze dokręcone to i tak poszły dalej i to dość luźno. Jeżeli nie masz wyczucia, zleć to znajomemu, przynajmniej na kogoś innego będzie jak spier...
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem