View Single Post
Stary 14-12-2014, 15:14   #30
ms2
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Kulturą jazdy ..
Ja również zdecydowałem się na konwersję sofy u kolegi Marcina. Bardzo polecam klubowicza. Szybko, sprawnie, rzetelnie. To tyle słowem reklamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Co do samej zmiany:
Zdecydowanie polecam każdemu posiadaczowi wersji 95 KM. Najprościej sprawę bym opisał tak: samochód robi się inny (lepszy).
Zdecydowanie elastyczność, przyśpieszenie naprawdę da się tym już jeździć i potwierdzam iż sprawia to niezwykłą frajdę, zaś bardzo mi się podoba fakt że dobre podbicie jest na 2,3,4 biegu - tzn. najczęściej używanymi po mieście.
O ile 95 KM słabiutko jeździł na 5, i 6 (to już bieg do utrzymywania prędkości), to po zmianie jest odczuwalnie lepiej, ale i na 6 idzie coś na spokojnie wyprzedzić. I tak redukuje, bo wcześniej jeździłem benzynami, więc odruchowo mam tendencje do redukcji przy wyprzedzaniu.
Spalanie wzrosło nieznacznie, zdaję sobię sprawę że to już raczej od mojej nogi jest zależne, po prostu jazda na 115 KM cieszy i nie potrafię sobie odmówić dłuższego przyciśnięcia gazu.
Od konwersji przejechałem jakieś 4k km, nic się nie urwało ani nie skrzypi, trzeszczy, więc jest dobrze.
ms2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem