View Single Post
Stary 29-01-2020, 13:17   #28
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo żałuję, że ford nie kładzie już starych, dobrych diesli z rodowodem francuskim, tylko jakiś swój nowy wynalazek, który na dzień dobry widzę, że więcej pali w każdych warunkach od diesli francuskich 2.0, ale także od 2.0 TDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślałem, że HEKO też potrafi "skaleczyć" skrzynie automatyczne i robi takie tematy...
Jeśli nie, to znacie jakichś sprawdzonych fachmanów od tych tematów?
A jakie masz średnie spalanie w mondeo? I przy okazji jaki styl jazdy, czy % miasto trasa, dynamika - tak dla porównania.
Miałem okazję kupić mondeo EcoBlue z A8 w czerwcu 2019 ale w końcu nie zdecydowałem się bo wystraszyłem się właśnie takich historii na zagranicznych forach o jakich piszesz. Wygląda na to że jednak dobrze zrobiłem...
Kupiłem starą konstrukcję silnika DW10 ze starym poczciwym PS i jestem zadowolony zarówno z pracy skrzyni jak i dynamiki i spalania. Oczywiście w miarę jedzenia apetyt rośnie i już myślałem o wirusie, jednak nie udało się na razie tego ogarnąć, bo mimo starego typu silnika jest już jakiś nowy sterownik nie pozwalający na ingerencję o oprogramowanie. Czekam więc też na rozwój sytuacji. Faktem jest że PS w dzisiejszych czasach również trzyma niskie obroty, ale jak ktoś napisał wyżej lekkie klepniecie w gaz natychmiast wywołuje redukcję i trzyma do końca wzniesienia. A jak kogoś drażnią nisko utrzymujące się obroty, to zawsze można przełączyć na S i już trzyma powyżej 2k obr.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem