View Single Post
Stary 02-01-2014, 15:00   #9
adriank9
ford::amateur
 
Avatar adriank9
 
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mustang
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Debiut zespołu Ford Racing w Rajdzie Dakar w 2014 roku.

Częściowo się zgodzę częściowo nie.
Przy jeździe na maksa 3.2 raczej zbytnio mniej nie spali niż 5.0
5.0 to silnik nowej generacji. Nie jestem pewien czy z tą wagą też nie przesada.
No i na pewno 5.0 wytrzyma morderczą jazdę Dakaru i może chcą mieć pewność że silnik nie padnie. On przy cywilnych wersjach w wyższym-podstawowym modelu Mustanga czyli GT wytrzymuje taką jazdę. Ostatnio byłem świadkiem, że 1000km po Europie na prawdę ostrą jazdę nie tyle co wytrzymał co nawet się "nie spocił".
Jestem pewien, że przy takim tuningu pod Dakar o którym mówisz to jakby chcieli to by zrobili z 5.0 1200KM z momentem 1150NM dostępnym od podobnego dołu co ten diesel.
Ranger jest z EU więc silnik też powinien być z EU. Racja ale może oni chcą upiec dwie pieszczenie na jednym ogniu.
Jestem ciekaw jak mu pójdzie na Dakarze. Chyba większość aut startujących to diesle. Ameryka nie od dziś stawia na V8. Diesle też są ale V8 to V8. Znam auto, które zrobiło 5 mln. km. Dzisiejsze diesle tego nie potrafią, a amerykańska V8ka to wciąż to samo tyle, że jeszcze lepsze niż kiedyś.

Bump: Brzmi super i chyba wygląda na to że jedzie równie dobrze.
Tam na pewno wykres jest odpowiedni. Z dołu do góry moc w całym zakresie.
Myślę jeszcze, że odpowiednie przełożenie mostu zrobi swoje. Krótkie biegi i auto pojedzie jakby moment był od 1500rpm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też trzymam kciuki!

Bump: Właśnie sprawdziłem. V-max 168,9km/h więc te biegi w skrzyni 6 biegowej będą bardzo krótkie. Przy tym momencie i mocy auto będzie ciągnęło dość konkretnie ale spalanie jednak też nie będzie małe. Chociaż DOHC, zmienne fazy rozrządu... Poczekajmy, zobaczymy.
__________________
Dziękuję i pozdrawiam
Adrian
adriank9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem