View Single Post
Stary 27-01-2015, 13:16   #7
bartosh80
ford::average
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 01-04-2013
Skąd: Wielkopolska
Model: volvo
Silnik: 1,6D/TDCI-109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 162
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Zaprezentowany sposób jest bardzo fajny (zakupiłem już siateczkę kółka wycięte polutowane) jednak zastanawiam się nad faktem czy ciśnienie nie będzie podnosić siateczek które spowoduje przetarcia gumki/membrany odmy jest ona bardzo delikatna w miejscach gdzie się naciąga. Sam mam także zamontowany separator od Lublina (3 lata) nigdy nie demontowałem na zimę (czytałem o zamarzaniu tylko gdzie ma zamarznąć sam separator jest dość sporych rozmiarów choć ostatnie zimy nie były tragiczne co 2/2,5 tyś zaglądam do zbiorniczka ile się nazbierało oleju i wylewam no chyba że ktoś zamontował i zostawił napełnił się i zbiorniczek i separator to wtedy zgoda sam zbiorniczek na spływający olej mam mały około 80/100 g).
Zastanawiam się czy ta gumka w separatorze od Lublina powinna być zostawiona (mam zostawioną) czy wyciągnięta przelot był by wtedy szybszy ale chyba więcej spalin/kropel oleju uchodziło by na zewnątrz (i tak nawet teraz widać delikatną powiedzmy mgiełkę spalin z pod samochodu).
Najbardziej nurtuje mnie sprawa ewentualnego przetarcia membrany wymieniałem już pokrywę z odmą przy 240 kkm gumka pękła no i od razu zamontowałem separator przynajmniej turbo czyste - intercooler - kolektor dolotowy - egr - no i mniej zanieczyszczeń idzie na fap.
bartosh80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem