Temat: [Ogólne] Chiptuning 1,5 Ecoboost
View Single Post
Stary 26-08-2019, 16:14   #1447
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał makinen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od ogłoszeń jest inny dział.
Chyba juz nie mogę go usunąć - sorry. Może moderator przeniesie.

Cytat:
Napisał grzechu913 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi mi o reklame,tylko o fakt ze problem dotyka wszystkich,a nie tylko te nasze buedne ecoboosty .
Tak zgadza się, LSPI dotyka wszystkich producentów gdzie są małe uturbione jednostki z bezpośrednim wtryskiem - nawet tak lubiana przeze mnie honda, która uważałem, że ma najlepsze silniki również z tym się boryka. LSPI uwali każdy silnik w którym to występuje więc trzeba z tym walczyć nie patrząc co zaleca ford czy inny producent (specyfikacja ma się zgadzać, a nie co mówią w ASO - gwrancja minie i później silnik szlak trafi i ból głowy). Toyota zalacała mi castrola już nie pamiętam jaki to był. W drugim roku zalałem Mobilem uważając, że jak leci ładny olej z silnika to zapewne "nie działa". Po mobilu zawsze był mocno ciemny brąz. Po 10latach użytkownia na forach toyoty zaczynały się wpisy o braniu oleju. Moja toyka mając prawie 400tyś przebiegu nie brała ani grama!!! Mało tego była zagazaowana gdzie zrobiła na gazie 200tyś. Parę osób z forum miało już remonty silników, a ja nic śmigałem na BLOSie pod 190km/h po niemieckich autostradach, a wczesniej się śmiali, że gaz tylko do kuchenek, a autko przeżyło ich furk. Więc chyba jednak sporo zależy od oleju i nie mam zaufania do castorla tym bardziej jak teraz występują takie dzwine rzeczy jak LSPI. I faktycznie przechodzę na Millersa albo Motula tylko jeszcze nie wiem na którego. A kolejne auto to będzie miało minimum silnik minimum 1.8l, a najlepiej ST czy RS (bo im więcej czytam o LSPI tym bardziej się boję o moją foczkę) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do oleju to znalazłem Millersa tylko 5W30, nie ma 5W20 (teoretycznie w instukcji podają, że można 5W30 zalewać nasze 1.5 EB, ale w ASO kategorycznie twierdzą, że się nie nadaje i tylko zalewają 5W20 - bo pewnie tylko takie mają w bańce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Pytanie czy w innych parametrach jest OK.
Millers Oils XF Longlife LSPI 5w30 5l

Ostatnio edytowane przez zygert ; 26-08-2019 o 16:34
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem