Temat: [Focus 1998-2004] Często pada cewka zapłonowa
View Single Post
Stary 13-01-2012, 06:18   #6
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Często pada cewka zapłonowa

Dzięki za odpowiedzi.
Cytat:
Napisał K!S!3L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kable i świece lepiej zmieniać na oryginalne różnica w cenie naprawdę niewielka a wytrzymają zapewne dłużej
No właśnie problem w tym, że różnica nie jest niewielka, bo cewka oryginalna to 360zł, zamiennik 140zł. Z przewodami trochę mniejsza różnica, bo 170zł oryginalne i 100zł dobre zamienniki, teraz mam jakieś NGK za 80zł i nawet nie od mojego silnika, bo są za długie (złe mi w sklepie sprzedali).
Teraz się muszę upewnić, bo może jednak nie cewka padła, tylko z przewodami coś nie tak, i jeszcze sprawdzę jak wyglądają świece. Może wystarczy na razie kupić oryginalne przewody.
Zobaczyłbym gdzieś po ciemku, czy przewody gdzieś nie mają przebicia, tylko że problem się pojawia przy obciążeniu a na biegu jałowym nic pewnie nie zobaczę, ma ktoś pomysł jak to sprawdzić bez spalenia sprzęgła? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do tej przerwy na świecach, jaka powinna być i czy ktoś próbował ją zmniejszyć?
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem