View Single Post
Stary 24-04-2014, 21:54   #15
piotr49
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-03-2014
Skąd: Łowicz
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Wink Odp: Nie działa wspomaganie kierownicy po próbie uruchomienia

Witam

Dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się moim problemem. Trochę to trwało, ale sprawa jest załatwiona na szczęście niedużym kosztem.
Nie wierzyłem mechanikom, którzy mówili, że pompę trzeba wymienić. Nie miałem czasu jechać do serwisu Forda, wieczorami sam próbowałem sprawdzać wszystkie złączki i kable - wszystko wyglądało OK. Nie sprawdziłem tylko połączeń pod deską zegarów. W końcu jednak dzisiaj udałem się do serwisu Forda w Płocku na diagnostykę IDS mojego C-maxa i ku mojemu zaskoczeniu po niecałych dwóch godzinach w serwisie wspomaganie działa. Zapłaciłem tylko za diagnostykę IDS C-maxa 215zł. brutto.(zaśniedziałe styki w złączce prawdopodobnie pod tablicą zegarów bo tylko tam nie sprawdzałem-w serwisie nie chcieli powiedzieć, która złączka) koszt robocizny 0 zł

Jednak co serwis fabryczny to serwis. Nie należy ufać mechanikom, którzy próbują nas naciągnąć na koszty (a może to, a może tamto ......) Z czystym sumieniem mogę polecić serwis Forda Michalski Motors w Płocku, ceny mają nie najwyższe, a i mechaników jak widać także solidnych, jedno co jest na minus to brak możliwości uczestniczenia w diagnostyce.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem. http://forum.fordclubpolska.org/imag.../icon_wink.gif

Ostatnio edytowane przez piotr49 ; 24-04-2014 o 22:01
piotr49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem