View Single Post
Stary 20-01-2017, 21:19   #10
rafalpr1993
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 14-03-2015
Model: ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób mi zrzut danych z obu sond przed katem, temp płynu chłodniczego, korekty krótko i długoterminowe, temp powietrza dolotowego, odczyt z MAF (przepływomierz).
Witam przesłałem plik w exelu mam nadzieję, że to jakoś pomoże.

Co do sprawdzania:
-Jeśli zacisnę węża omijającego przepustnice to silnik pracuje na niższych obrotach. Ale nie dławi się i nie gaśnie.
-Po ściągnięciu czerwonego wężyka silnik nie reaguje na to w ogóle. Nie wzrastają ani nie spadają obroty. Bez różnicy czy zatykam palcem czy nie. Podciśnienie się wytwarza. Nic nie kapie z zaworka.
- Po odpięciu krokowca spadają obroty na jakieś 550rpm/min i silnik nie ma zamiaru zgasnąć.
- Po odpięciu przepływomierza obroty dosłownie na sekunde spadły i powróciły na okolicę 800. Po ponownym podpięciu przepływomierza silnik dusi się i zgasł.

Co do mojego problemu to poniżej zdjęcia. Udało mi się wychwycić moment, że obroty po odpaleniu spadły poniżej 600rpm/min. Czasami zdarza się że spadną niżej i już się silnik nie podniesie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafalpr1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem