Temat: [Kuga 2013-2020] Dolożenie grzanej szyby. 2015r
View Single Post
Stary 14-10-2021, 19:32   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dolożenie grzanej szyby. 2015r

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Mam auto z 2018, wymienioną szybę i przydałoby się uruchomić jej podgrzewanie. Panel klimatyzacji będzie z EU z przyciskiem go grzania, w BJB jest jeden przekaźnik do grzania przedniej szyby, bo w oryginale auto miało podgrzewaną część szyby przy kamerze asystenta pasa. ...
To niestety zdaje się w niczym nie pomoże... Pamiętam, że kwestię tę rozpracowywał Krystian @krystianen w swoim aucie (Escape Titanium 2018 ). Nie dało się "przeprogramować" układu podgrzewania pola kamery tak, by można go było jakkolwiek użyć do sterowania grzaniem całej przedniej szyby. Krystian pewnie może coś tu dodać od siebie, ale to z powodu Krystiana właśnie mój moduł obsługi tylnego światła przeciwmgielnego został "wzbogacony" o obsługę podgrzewanej szyby przedniej.

Problem polega na tym, że sterowanie grzaniem pola kamery włącza się ZAWSZE po włączeniu zapłonu i nie wyłącza NIGDY.

Prawidłowy sterowanie grzaniem całej szyby powinno być na pinie 30 złącza BCM C2280A, jednak tam - jak to zwykle w amerykańskim BCM - brak jest tranzystorów sterujących.
Z tego powodu mój moduł jakby "uzupełnia" brakujący tranzystor i wysterowuje sygnał włączenia grzania przedniej szyby zgodnie ze wszystkimi ograniczeniami przyjętymi przez BCM. Po prostu w BCM jest cały algorytm obsługi "brakującego tranzystora" oraz transmisji ramek z tym związanych po CAN, tylko samego tranzystora brak...

Ponieważ nie mam już zdrowia do lutowania i pakowania w pudełeczko tych "moich" modułów to najpewniej opublikuję tu schemat budowy (Arduino Nano + MCP2515 + przekaźniki) oraz program sterujący.
Muszę mieć tylko trochę czasu na to...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-10-2021 o 22:07
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem