View Single Post
Stary 05-09-2019, 11:46   #8
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

To i ja dorzucę swoje trzy grosze. Kugę uzytkuje pół roku z takim panoramicznym dachem . Jak wiadomo wszystko ma swoje wady i zalety.

Zacznę od wad:

1. Czasem zaskrzypi przy otwarciu jak auto długo stoi na słońcu .

2. Jesli chodzi o podnoszenie do góry to bardzo mały zakres , wręcz tylko szparka . W/g mnie troszkę mogło by się więcej podnosić .

3. Sama roleta jest lipna . Podczas szybszej jazdy gdy uchylisz okno a roleta i dach zamknięty to roletą trzepie jak torbą foliową (nawet gdy ją zsuniesz i masz odsłonięte okno ) Dla mnie to znacząca wada. Zdecydowanie lepiej jest jak roleta jest sztywna np tak jak to ma opel . Nawet niech by była odsuwana ręcznie .

Wieksze nagrznie pojazdu nie stanowi dla mnie wady bo po coś w końcu jest klima w samochodzie . Po za tym mam ST-line w czarnej tapicerce , wiec i tak by się nagrzewał .

Zalety:

1. Dla mnie , dla palacza najważniejsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie muszę otwierać okna ,żeby dymek ulatywał , tylko szaberek i wszystko cacy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Po odsunięciu szyberka można spokojnie jechać 100-120 i włosek nie drgnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic do środka nie wieje . Wiadomo ,że hałas jest większy , ale tak jest przy szyberdachach .

Ogólnie fajna sprawa . Mnie przed zamówieniem tez wszyscy odradzali "a po co, a na co " itd .

Nie żałuję ,że mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Polecam jeszcze hak elektryczny zamontowany w fabryce jeśli auto zamawiasz do produkcji i korzystasz w ciągu eksploatacji i użytkowaniu .

Ostatnio edytowane przez KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI ; 05-09-2019 o 11:49
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem