View Single Post
Stary 06-09-2016, 19:35   #18
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko że te silniki nie mają łańcucha...
To chyba najbardziej "wiarygodny" filmik na YT: https://www.youtube.com/watch?v=VGWHakEqQfM
Pytanie, czy u Was też to brzmi tak samo...
Tak, to jest to, tylko u mnie jakby głośniej. Może to kwestia nagrania, ale dźwięk jest bardzo podobny i czas trwania również.

Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na zimnym słychać ten metaliczny dźwięk przez kilkanaście sekund. Słyszalny tylko z zewnątrz. Nie słyszalny wewnątrz auta. Zimny silnik zawsze trochę inaczej pracuje więc nie dramatyzuję i ciągle cieszę się autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też cieszę się autem, ale jeszcze bardziej chciałbym się cieszyć przyjemnym dźwiękiem silnika.

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację odsprzedaży auta za prę lat i kombinowanie, aby potencjalny kupujący tych dźwięków nie usłyszał, lub tłumaczenie, że ten typ tak ma.

Co prawda jak ktoś napisał, nie ma żadnych norm opisujących brzmienie silników, ale nie udawajmy, że dźwięk o niczym nie świadczy. Raczej jest odwrotnie. Dobremu mechanikowi wystarczy wsłuchanie się w pracę silnika, aby zdiagnozować jego potencjalną chorobę.

No i kolejna kwestia to duży rozrzut w wersjach. Jak widzę, są trzy grupy tych silników (lub osprzętu). Silniki dzwoniące na zimnym, silniki dzwoniące mniej lub bardziej przez cały czas pracy i silnik pracujące bez zarzutu. I to ostatnie daje do myślenia najbardziej.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem