Temat: [Galaxy 2006-2015] komunikat awaria silnika - Delphi dcm3.5
View Single Post
Stary 21-01-2019, 15:51   #1
Kamilz1
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: Ostrołęka
Model: Szukam
Silnik: Szukam
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie komunikat awaria silnika - Delphi dcm3.5

Witam Wszystkich, dobry znajomy ma problem z Fordem Galaxy 2010 rok - WF0MXXGBWMAR05677- diesel - po zapłonie wyskakuje usterka silnika na czerwono - auto nie odpala - mam tester diagnostyczny Wow i Abrites - tak wiem 😉, że pewnie potrzebny tester typowo do Forda - ale jeden i drugi nie łączy się ze sterownikiem silnika - bezpieczniki są sprawdzone i są ok - przekaźnik od silnika zamieniony i to samo - po spięciu go "na krótko" podaje zasilanie na sterownik i samochód odpala - tyle stwierdziłem na dzień dzisiejszy - stawiam na wiązkę - zasilanie sterownika - lub sam sterownik silnika(może ten modul z bezpiecznikami) - nie znam się zupełnie na Fordzie , ale w większości aut pewnie jest podobnie 😉- niestety po rozebraniu nadkola lewego gdzie jest sterownik - chce pomierzyć napięcie zasilania na sprzęgłach-wtykach sterownika, żeby wykluczyć jego awarię - napotkałem na problem bo mam schemat sterownika Siemens, a tu 😕 jest Delphi dcm3.5 - może ktoś poratuje przyporządkowaniem pinów zasilających na wtykach? ☺️Może ktoś już walczył z takim problemem i coś podpowie ?
Kamilz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem