Temat: [C-MAX 2003-2007] 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
View Single Post
Stary 04-09-2012, 15:32   #13
lukasz_m
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-05-2012
Model: VW
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Wyrok zapadł... do wymiany pierścienie plus głowica, bo podobno bez niej wymiana samych pierścieni to zmarnowane pieniądze. Chwalony mechanik od silników obiecał, że w 2000zł powinienem się zamknąć. Nie wiem czy jest to sens robić, bo nie nacieszyłem się zbyt długo nowym autem, czy nie lepiej je sprzedać. Przestrzegam natomiast wszystkich, którzy będą jeszcze kupować samochód w najbliższym czasie. Mnie zachęcił oryginalny przebieg 95tys, wszystkie dokumenty, wręcz doskonały wygląd w środku, jak i zero stukania, pukania w zawieszeniu. Bezpośrednią natomiast przyczyną uszkodzenia silnika była prawdopodobnie ciężka noga poprzedniego właściciela, który mocno go przegrzewał i niedał się rozgrzać dając mu w pi...ę. Morał z tego taki, że nikt nie sprzedaje dobrych samochodów... Pozdrawiam i dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Bump: Ciekawostka jeszcze jaką zasłychnąłem o silniku 1.8 duratec, to podobno najlepszym wyborem oleju dla niego nie jest jakiś Castrol czy Mobil, ale Elf, nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno potrafi lekko regenerować silnik ograniczając spalanie oleju.
lukasz_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem