View Single Post
Stary 26-11-2017, 18:01   #1
MaciejAkaJanusz
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDcI
Rocznik: 2008/2009
Postów: 15
Domyślnie 1.4 TDCi - spalanie lato/zima

Hej,

od zakupu swojego czorta, borykam się z takim problemem. Uważam że jego spalanie zarówno latem jak i zimą jest bardzo wysokie. Od razu zacząłem sprawdzać co może być przyczyną, przy okazji z tego forum zdiagnozowałem wypaloną podkładkę pod wtryskiwaczem, którą wymieniono na gwarancji.
Po kilku wizytach w salonie i Bosh Service, nikt nie potrafi jednoznacznie wskazać o co chodzi. Trzy krotnie poprawiane było sterowanie wtryskami czy coś podobnego, nie pamiętam już dokładnie. Nie ma żadnych błędów w komputerze, silnik nie zamula, nie kaszle, no wszystko niby tak jak należy, tylko w lato po mieście jadąc delikatnie (bo dziadkowemu 6 litrów), przy jakiejkolwiek dynamice palił i 8 litrów. Teraz, gdy temperatury znacznie niższe, poniżej 8 nie zszedł nawet w trasie.
Z takich dziwnych rzeczy jakie obserwowałem - nie zapala się kontrolka świec żarowych, mimo że kontrolka jest sprawna. No któryś z osprzętów silnika wydaje taki charakterystyczny dźwięk, niczym kompresor.

Drodzy Państwo, może Wy macie jakieś pomysły, co konkretnie mam zlecić do sprawdzenia mechanikom ? Bo takie ilości paliwa w takim małym dieselku to dramat. Takie spalanie mam w drugim autku, Audi A6 C6 3.0 TDI ... Tylko że to 3 litry i 300 koni, a nie 1.4 i 68 ...
Ahh, przebieg autka - 163 800. Serwisowany dotychczas co rok lub co 20 tysięcy kilometrów (od nowości tak serwisowany). Za pomoc dziękuję, miłego wieczoru.
MaciejAkaJanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem