Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Konieczna wymiana oleju
View Single Post
Stary 05-02-2019, 17:39   #13
weitblick74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2013
Model: S max
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Odświeżę ten temat posiadam Tourneo Custom w 2018 roku ..Obecnie mam przejechane 20589 km ...przy 19000 po raz pierwszy pojawiły się komunikat wymiana oleju konieczna i nagła wymiana oleju... dodam że jeżdżę głównie w cyklu miejskim aczkolwiek dojazdy do pracy to po 20 km ....kolejna wymiana oleju po 600 km z powodu komunikatu wymiana oleju Konieczna ...co ciekawe pojawiła się ona w trakcie jazdy samochodem po wgraniu softu który pokazuje mi poziom zapchania DPF ....stwierdzam że ten samochód nie nadaje się w ogóle do jazdy w cyklu miejskim ....Jestem obecnie w górach gdzie nie ma jak jechać szybciej niż 40 km po drogach górskich i żeby znowu nie doszło do komunikatu wymiany oleju muszę ręcznie wypalać dpf na postoju średnio co 50 km... nie wiem jak technicy Forda sobie z tym problemem poradzą ale po to Kupiłem samochód do przewozu osób żeby te osoby wozić w jedną i w drugą stronę niezaleznie od rodzaju dróg...Rozmawiałem z właścicielem Volkswagena Nie ma takiego problemu ...Myślę że czas aby technicy Forda ponownie zastanowili się na tym co z tym problemem zrobić bo siedzenie w samochodzie wypalanie po 15 minut dpf-u nie jest rozwiązaniem.....
weitblick74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem