View Single Post
Stary 12-03-2017, 16:56   #1
alkor
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: WPR / WGM / WZY
Model: B-Max
Silnik: 1.0EB
Rocznik: 2015
Postów: 4
Unhappy zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Witam,
To mój pierwszy post na FFC więc proszę o wyrozumiałość.

Mam taki problem: B-Max 2015 z klimą automatyczną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od tej zimy, rzadko bo jakoś raz w miesiącu na dzień, dwa zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym. Niezależnie od ustawień na panelu, nawet po włączeniu max-odmrażania szyb klapka obiegu wewnętrznego zostaje zamknięta.
W zimę przy temperaturach poniżej 4stC gdy nie załączy się sprężarka klimy powoduje to szybkie parowanie wszystkich szyb i brak możliwości ich odparowania. Chyba, że otworzę okna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naciskanie przycisku od obiegu wewnętrznego nic nie daje. Nie zmienia się szum powietrza, nie czuć spryskiwacza, nie słychać pracy klapki.

Auto na gwarancji do maja. Serwis ASO Lipski rozkłada ręce bo akurat jak jestem u nich to działa. Ta usterka jest okresowa i zanim zdążę umówić się do serwisu to przechodzi.
Byłem u nich kilka razy. Za pierwszym razem człowiek który przyjmował samochód na parkingu widział usterkę, jednak już później mechanik nie. Naprawiło się. Wymienili filtr pp że niby wilgotny i tyle. W każdym razie temat serwisu to inna opowieść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem tą klapkę, na szczęście w tym modelu wystarczy otworzyć schowek bardziej (tak jak do dostępu do bezpieczników i jest). I nawet raz mi się udało nagrać filmik jak to nie działa.

https://www.youtube.com/watch?v=C6HUfD3C_34

Po jakimś czasie zaczęło działać ale chyba i tak jest coś nie tak.
Przy włączaniu obiegu zamkniętego klapka jakby się przycina. Przy otwieraniu nie.
O tak:

https://www.youtube.com/watch?v=YlJTgay3Ho8

Jakby co, to obieg zamknięty jest wtedy gdy klapka jest w głębi i odsłonięta jest ta kratka. Tak jak na samym początku filmu to jest obieg z zewnątrz.

Nie jest to kwestia samej klapki bo po odkręceniu silniczka (dwa wkręty) klapka chodzi leciutko.
Nie jest to kwestia samego silniczka bo założyłem drugi (nowy) i jest to samo.
Chciałbym Was poprosić żebyście sprawdzili czy i u Was ta klapka tak się przycina. Przycina się nie zawsze ale bardzo często i naciskając kilkukrotnie lub kilkunastokrotnie przycisk od obiegu wewnętrznego można to zaobserwować.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-03-2017 o 17:01 Powód: Źle napisany temat. - Problemy to każdy ma
alkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem