View Single Post
Stary 11-11-2012, 12:52   #7
stachan
ford::beginner
 
Avatar stachan
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Galaxy Mk-2
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 41
Domyślnie Odp: Po wymianie silniczka krokowego falują obroty 200-300. Jaka może być przyczyna ?

Cytat:
Napisał maciaba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zepsuta przepływka nie daje efektów poszarpywania. Jednak może dawać efekty zwiększonego spalania i brak mocy. U siebie miałem problem z obrotami i odpięcie przepływki nic nie zmieniało. To bym zostawił na koniec, zresztą jest na to prosty patent jeżeli masz dostęp do interfejsu ELM327 (masz?).

Nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Objawy pasują do szwankującego układu WN. Kiedy wymieniałeś cewkę, kable i świece?
W zasadzie nie mam pewności tylko w kwestii cewki, gdyż przewody i świece na 100% były wymienione w 2010 (listopad) przy okazji kapitalki silnika - oczywiście nie twierdzę, że są ok a nawet chciałbym w poniedziałek zacząć wlaśnie od świec i przewodów.
Jakkolwiek zakup świec i przewodów wn nie jest zbyt problematyczny to czym się kierować przy zakupie cewki? Używka, oryginał, zamiennik? Jak ją sprawdzić czy potrzebna wymiana? Gdzieś mi mignęło na forum, że w Mk-1 są dwie cewki, które można zamienić na jedna - nie wiem czy nie błądzę teraz...
stachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem